Loovus kui võimalus eristuda ja olla õnnelikum.

17.05.2022

 

Armas lugeja!

 

Kangas on olnud inimkonnale oluline juba iidsetest aegadest, kus see pidi katma ja hoidma ennekõike keha soojas. Kasutati linakiudu- kangad olid lihtsad ja taimedega värvitud.

Tänapäeva kangatööstus on palju arenenud, luues võimalusi igale maitsele ja rahakotile.Kas oled mõelnud masstoodangu ostmise asemel ise luua?

 

Loovus on millegi uue ja originaalse tegemine. Igapäevane loovus on näiteks mõne uue retsepti katsetamine, aga miks ka mitte õmblemine?

Ise millegi tegemine loob väga häid emotsioone ka meie psüühikale. Psühhoanalüütilises teoorias on palju uuritud loovuse ja loomingulise tegevuse kui nähtuse olemust. Õmblemine avab meie loovuse. See võimaldab meil end läbi oma loomingu väljendada, alates kanga mustri ja materjali valimisest kuni viimse lihvi ehk detailideni.

 

Õmblemine annab võimu otsustada millist tulemust täpselt tahame. Aja jooksul võib õmblemine samuti säästa sinu raha. Saame õmmelda ka kingituseks.

 

 

Mitte vähem tähtsam pole ka aspekt, et ise õmblemine on keskkonnasõbralikum valik, sest suurtootjate rõivad, mida toodetakse odavalt ja ka müüakse odavamalt, näevad ehk selga pannes head välja, aga kaotavad oma välimuse kiiresti. Kui ostad tihti uue rõiva, toodab see juurde prügi.

 

Ise võid õmmelda mida süda ainult ihkab. Saad selle üle uhkust tunda, sest see annab sulle võimaluse teistest eristuda ja kindlasti püüab pilke.

 

Isegi kui õmblesid viimase rõivaeseme päris ammu, on nüüd õige aeg pühkida õmblusmasinalt tolm ja õmmelda ise omale meelepärased rõivad. Kui õmbled ise, on materjalide ja disaini osas piiriks ainult taevas.

 

Õmmeldes endale ise rõivad, mõtled ka targemini läbi, millega need kokku sobivad, kaua materjal kestab ja ei pea järgima viimaseid moetrende ning värve, vaid saad õmmelda endale midagi aegumatut ja kestvamat. Kui kasutad kvaliteetseid materjale, kestavad läbi selle ka rõivad kauem- ei lähe moest ega kulu nii kiiresti.

 

Kui sinu keha pole päris „standartne“, on ise õmblemine tihti ainus viis, sest moetööstuses on aastaid valitsenud trendid, mis pole sobivad kandmiseks igaühele. Kui õmbled oma riided ise, istuvad need alati seljas paremini, sest saad algseid lõiked ka vajaduse korral kohendada.

 

Oma rõivaste üle, mida oled ise loonud, võid alati uhkust tunda. Need rõivad on sinu jaoks aarded ja aardekirst saab ainult kasvada.

 

Neid märksõnu järgides saad elada õnnelikumat elu:

 

- ole avatud uutele väljakutsetele ja proovi erinevaid asju, mida sa tavaliselt ei proovi

- katseta, tee teisiti, mõtle, kuidas võiks asja teha ökonoomsemalt

- ole julge ja isikupärane

 

Oleme võimelised olema loovad nagu seda ollakse lapsepõlves.

Loovus viib elu edasi, arendab, pakub uusi elamusi ja teeb elu nauditavaks ja kordumatuks.

 

 

Studio Liv kangad looja ja hing

 

Liivika

 

Fotod: www.freepik.com